Informacja dla Rodziców

wtorek, 24.03.2020, 10:06 | Kategoria: Strona główna

Szanowni Rodzice!

Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej zawieszenie zajęć w szkołach
i przedszkolach zostaje przedłużone do 10 kwietnia 2020 r.

Nowe rozporządzenie doprecyzowało, że od 25 marca 2020 r. (środa) nauka przez internet nie jest już tylko zaleceniem, ale obowiązkiem dla uczniów, a nauczyciele zostali zobligowani do realizacji nowego materiału oraz oceniania uczniów.

Zdaję sobie sprawę, że nowa forma nauczania nie jest łatwa dla wszystkich, nie tylko dla Rodziców i dzieci, ale również dla nauczycieli, którzy z dnia na dzień musieli przestawić się na nowy sposób nauczania (gdy nikt  nie był przygotowany do takiej pracy).

Stale docierają do mnie różne informacje od Państwa dotyczące np. brak w domu laptopa, drukarki, kilkoro dzieci w wieku szkolnym,  a jeden komputer, obciążenie sieci, słaby internet, itp. Jako dyrektor szkoły jestem świadoma wszystkich utrudnień, jakie Państwo napotykają, jednak, aby wywiązać się z zaleceń, wszyscy jesteśmy zobligowani do pracy w tym systemie.

Uwzględniając zarówno zapisy nowego rozporządzenia, jak również Państwa prośby, ustaliliśmy, że:

  • materiały dla uczniów na dany dzień (zadania, ćwiczenia, itp.) wysyłane będą do uczniów do godziny 10.00, a materiały wysłane po godzinie 10.00 będą obowiązywać następnego dnia,
  • nauczyciele będą informować uczniów, w jaki sposób i za co będą oceniani,
  • zminimalizujemy pracę dziecka przy komputerze na rzecz pracy z podręcznikiem, ćwiczeniami itp.,
  • w przypadku pytań możecie Państwo kontaktować się mailowo z nauczycielami.

Nie martwcie się Państwo, poradzimy sobie z nadrobieniem zaległości i z utrwaleniem materiału, a uczniowie będą mogli poprawić swoje oceny.

Proszę Was, dopilnujcie, niech dzieci pozostaną w domach, abyśmy wszyscy mogli pokonać chorobę i jak najszybciej wrócić do swoich zajęć.

 

                                                                                                     Barbara Wnętrzak

                                                                                    Dyrektor Zespołu Szkół w Łękawicy