Konkursy dla uczniów Szkoły Podstawowej

wtorek, 13.02.2018, 9:37 | Kategoria: Konkursy, Strona główna

W styczniu odbył się szkolny konkurs matematyczny dla uczniów klas IV-VII. O tytuł najlepszego matematyka w swojej kategorii wiekowej rywalizowało ponad 30 uczniów. Pierwsze miejsca w poszczególnych klasach zajęli:
klasa IV – Jakub Marszałek
klasa V – Maria Raczek
klasa VI – Mateusz Rus
klasa VII – Justyna Gąsiorek
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy dużej wiedzy i życzymy kolejnych sukcesów w następnych konkursach.

W celu zachęcenia uczniów do systematycznego oszczędzania w SKO zorganizowano szkolny konkurs plastyczny dla uczniów klas II – IV pod hasłem „Oszczędzam w SKO, bo marzę o…”. Prace można oglądać na szkolnym korytarzu.
I miejsce zajęła Dagmara Grendysa z klasy III
II miejsce zajął Jakub Leśniak z klasy III
III miejsce zajęli: Julia Konior i Jakub Marszałek z klasy IV
Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i bardzo piękne albumy książkowe.
Gratulujemy i zapraszamy do kolejnego konkursu polegającego na wykonaniu skarbonki z surowców wtórnych ( papieru, butelek plastikowych, opakowań itp.). Na samodzielnie wykonane skarbonki czekamy do końca kwietnia.

W styczniu odbył się szkolny konkurs przyrodniczy pod tytułem „ Przyroda najbliższej okolicy”. Uczniowie klas V-VI sprawdzali swoją wiedzę o środowisku, w którym żyją. Najlepszymi ekologami okazali się:
I miejsce Kinga Antecka z klasy V
II miejsce Anna Stokłosa z klasy VI
III miejsce Maria Raczek z klasy V
Wszystkim gratulujemy dużej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

W listopadzie 2017 roku 3 uczniów z klas VII wzięło udział w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki. Po trudnych eliminacjach do etapu rejonowego zakwalifikował się uczeń klasy VIIa Filip Sewera. Etap rejonowy odbył się 9 stycznia. Filip osiągnął kolejny sukces kwalifikując się do ostatniego etapu konkursu – etapu wojewódzkiego. Ferie zimowe upłynęły mu na przygotowaniach do tego konkursu. Ostatni etap odbędzie się 22 lutego 2018 r. Życzymy mu powodzenia i zdobycia tytułu laureata.