Wycieczka klas piątych

poniedziałek, 14.10.2019, 12:47 | Kategoria: Strona główna

             Kto powiedział, że jesienią wyjazdy są nieudane? Wręcz przeciwnie! W promieniach październikowego słońca klasy piąte wyjechały do Tarnowskich Gór, aby przeżyć niesamowitą przygodę…

                Przed zjazdem do Sztolni Czarnego Pstrąga towarzyszył uczniom lekki dreszczyk emocji. Trzeba było bowiem zejść kręconymi schodami w głąb ziemi! Potem chwila łapania równowagi  podczas wchodzenia na oświetlone latarniami łódki i niezapomniana przeprawa podziemną rzeką w miejscu, które przecież dziś stanowi pomnik historii. Płynąc podziemnymi bramami, uczniowie łapali krople wody spadające ze stalaktytów w nadziei, że zapewnią one szczęście, powodzenie w życiu, a przede wszystkim chłonny umysł.

                Po chwili wytchnienia przyszedł czas na kolejną atrakcję. Tym razem winda zwiozła uczniów do Zabytkowej Kopalni Srebra wpisanej na  Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO . Śladami dawnych gwarków młodzi turyści przemierzyli podziemne chodniki, nasłuchując i wypatrując  Skarbnika.  Widok korytarzy, chłód ziemi i ciekawa opowieść przewodnika sprawiły, że spacer ten był bardzo emocjonujący. Wierzymy, że przechodząc przez kolejne komnaty, pozostawione w nich zostały niektóre negatywne przyzwyczajenia, choćby skłonność do lenistwa. Tak zresztą zapewniał przewodnik…

                Czekamy na kolejne, tak atrakcyjne wyjazdy!