Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

wtorek 09.05.2023 r. | Kategoria: Szkoła - Wydarzenia

28 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbył się apel poświęcony 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.

Montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie przygotowali uczniowie klas piątych. Poprzez wiersze, piosenki i piękny taniec zaprezentowali ważne fakty w dziejach Polski. Przypomnieli symbole narodowe, rolę i znaczenie słów: Patriotyzm, Naród i Ojczyzna oraz okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji. To właśnie 3 maja 1791 roku Sejm Wielki, zwany też Czteroletnim uchwalił pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną ustawę zasadniczą.

Akademia przygotowana przez uczniów była wspaniałą okazją do pielęgnowania patriotyzmu oraz cenną lekcją historii.