Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

wtorek 12.04.2022 r. | Kategoria: Szkoła - Wydarzenia Wolontariat Aktualności

W obliczu tak strasznej tragedii, jaką jest wojna na Ukrainie, Szkolne Kolo Wolontariatu oraz cała społeczność szkolna włączyła się  w pomoc naszym wschodnim sąsiadom.

Zbieraliśmy artykuły spożywcze, chemiczne oraz środki opatrunkowe dla walczących o wolność swojego kraju Ukraińców, kobiet i dzieci, którzy w ruinach Żytomierza i Winnicy żyją w strachu, doświadczają cierpienia i straty najbliższych. Dary dotarły także do pobliskiego Czernichowa, w którym aktualnie przebywają dzieci z ukraińskich domów dziecka.


25 marca przekazaliśmy gminie Czernichów artykuły spożywcze: ryż, makarony, kasze, mleka,  płatki śniadaniowe, kakao, herbaty, cukier, kaszki dla dzieci, soczki, słodycze oraz środki czystości: chusteczki nawilżane, proszki/płyny do prania, pampersy.

Z kolei 31 marca nauczyciel naszej szkoły- P. Paweł Roczyna  po raz kolejny wziął udział w konwoju humanitarnym i pozyskane  środki sanitarne przekazał bezpośrednio potrzebującym w Żytomierzu

i Winnicy.

Serdecznie dziękujemy za okazaną hojność wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy wsparli naszą akcję. Bezinteresowna pomoc i gotowość do wspierania potrzebujących- to wyraz szlachetności

i prawdziwej wielkości człowieka.