Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

Z kulturą za pan brat!

wtorek 24.10.2023 r. | Kategoria: Szkoła - Wydarzenia

19 października klasy czwarte wybrały się na wycieczkę do pobliskiego Bielska-Białej. Niby niedaleko, ale jakże ciekawie! Czwartaki pospacerowały ulicami, odwiedzając jednocześnie monumenty Reksia, Bolka i Lolka, Baltazara Gąbki – a przede wszystkim ławeczkę Lechosława Marszałka, twórcy bajkowego Reksia… Następnie uczniowie udali się do galerii sztuki – Willi Sixta, aby móc poobcować z obrazem, fotografią czy rzeźbą. Kolejnym punktem programu był spektakl pt.”Urodziny w Nigdylandii” w Teatrze Lalek Banialuka. Zwieńczeniem dnia były warsztaty teatralne prowadzone przez aktorkę  p.Martę Popławską. Uczniowie zobaczyli zakamarki teatru, różne pracownie – m.in. stolarską, krawiecką. Ciekawym doświadczeniem była możliwość dotknięcia różnych lalek – jawajki, pacynki, kukły. Dzień niezapomniany, wrażenia bezcenne.

Poniżej napisane przez uczennice opinie na temat spektaklu:

„W dniu 19 października odbył się spektakl „Urodziny w Nigdylandii” w Teatrze Lalek Banialuka w Bielsku-Białej”. Spektakl opowiada o Kociu, który chciał się urodzić. Niestety, nikt go nie chciał. Dzięki swojemu przyjacielowi odnalazł rodzinę. Jego przygody były jednocześnie wesołe jak i smutne, pełne wyzwań dla Kocia. Spektakl bardzo mi się podobał, ponieważ uczy on, że wszyscy są ważni, chociaż każdy jest inny. Dopełnieniem sztuki były piękne kostiumy, scenografia i bardzo dobra gra aktorska. Polecam przedstawienie innym.”

Marcelina Mirek

” Spektakl, na którym byliśmy w teatrze, był bardzo ciekawy. Najbardziej podobała mi się scena, kiedy kot znalazł swoją rodzinę myszek. Podobały mi się sceny taneczne. Aktorzy mieli piękne stroje. Najbardziej podobał mi się strój bociana.”

Kalina Małysiak

„Spektakl był super! Warto było na niego czekać. Opowiadał o kociaku, który chciał się urodzić. Sztuka pełna była ciekawych i zabawnych zdarzeń opowiadających o zwierzętach, a to mój ulubiony temat.”

Anna Grendysa