Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

Adopcja Serca

środa 06.10.2021 r. | Kategoria: Inne

Jesienią 2018r. (prawie trzy lata temu) Szkolne Koło Wolontariatu- po konsultacjach z całą społecznością szkolną- podjęło decyzję o udziale w akcji Adopcja Serca. Dzięki pomocy    ks. Janusza Talika mogliśmy uczestniczyć w poszukiwaniu rodzin adopcyjnych dla podopiecznych Domu Dziecka „Nadzieja” w Boliwii prowadzonego przez s. Bonawenturę, misjonarkę i absolwentkę naszej szkoły. Zostaliśmy „rodzicami” 5-letniego wówczas Angela. Od grudnia 2018r. co miesiąc dokonujemy wpłat na konto Domu Dziecka- ze wskazaniem na Angela. Potrzebne środki pozyskujemy, organizując loterie fantowe, kiermasze świąteczne, czerpiąc z ofiarności i hojności nauczycieli i innych pracowników szkoły.

Obecnie nasz podopieczny jest uczniem trzeciej klasy, którą ukończy za niespełna dwa miesiące. Jest bardzo żywym i wesołym chłopcem, świetnie gra w piłkę, w ogóle lubi sport. Jako najmłodszy z czworga rodzeństwa  pozwala sobie jeszcze, zdaniem opiekunów, na bycie trochę zbyt dziecinnym w niektórych sytuacjach. Nigdy nie odmawia pomocy, chętnie uczestniczy w organizowanych  konkursach. Sumiennie wypełnia też swoje obowiązki domowe. 

Jako koordynatorzy Szkolnego Koła Wolontariatu staramy się pozostawać w kontakcie z s. Bonawenturą, która przesyła nam aktualne zdjęcia swoich podopiecznych i inne wiadomości o podejmowanych przez jej placówkę działaniach.

Oto najnowsze zdjęcia Angela i krótki filmik z jego udziałem.