Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

ANDRZEJKI 2022 W KLASACH I-III

czwartek 01.12.2022 r. | Kategoria: Szkoła - Wydarzenia

29 listopada w naszej szkole przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim zabawa. Już od samego rana, klasy naszych najmłodszych uczniów zamieniły się w miejsce czarów i magii.

     Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Każdy tego dnia pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Odwiedziły nas również tajemnicze czarownice – uczennice starszych klas, które to zaprosiły uczniów do świata czarów i magii oraz tanecznej zabawy.