Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

“Dziel się uśmiechem”

wtorek 13.04.2021 r. | Kategoria: Szkoła - Wydarzenia

Uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami realizowali podczas zajęć w szkole ogólnopolski program „Dziel się uśmiechem”. Głównym celem tego programu jest budowanie wśród uczniów świadomości, jak ważna jest troska o zdrowe zęby oraz jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej.
Nauczyciele przeprowadzili zajęcia zachęcające uczniów do dbałości o właściwą higienę jamy ustnej. Uczniowie otrzymali pakiety z przyborami niezbędnymi do higieny jamy ustnej: szczoteczką, pastą do zębów oraz bezcukrową gumą do żucia. W zestawie znalazły się również zeszyty edukacyjne przekazujące rzeczowe informacje o higienie jamy ustnej, zdrowym odżywianiu oraz znaczeniu aktywnego stylu życia. Realizacja programu „Dziel się uśmiechem” odbywa się w szkołach podstawowych dzięki inicjatywie Polskiego Czerwonego Krzyża i partnerów, m. in. Wrigley Poland, Polskim Towarzystwem Stomatologicznym i Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej.