Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

Dzień Bezpiecznego Internetu

poniedziałek 15.02.2021 r. | Kategoria: Szkoła - Wydarzenia

9 lutego przypadł w tym roku Ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu. W naszym przedszkolu obchodziliśmy ten dzień w ramach realizacji zadań  związanych z bezpiecznym i efektywnym  wykorzystaniem technologii cyfrowych. Dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu, dowiedziały się także jakie niebezpieczeństwa czekają na nie w sieci.

Młodsze dzieci poznały urządzenia jakie możemy podłączyć do komputera. Metodą projektu wykonały wspólny plakat mówiący o przestrzeganiu zasad bezpiecznego korzystania z komputera, tabletu i Internetu. Wykorzystały także włóczkę, która posłużyła im do zbudowania sieci internetowej, pod którą mogły bezpiecznie przejść. 

Starszaki z wielkim zainteresowaniem obejrzały film edukacyjny odnośnie bezpiecznego korzystania z Internetu, podzieliły się własnymi spostrzeżeniami odnośnie zagrożeń płynących z sieci.  Następnie, w ramach zadania plastycznego mogły pokolorować obrazki związane z Internetem oraz wykonać papierowe laptopy.