Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

poniedziałek 24.05.2021 r. | Kategoria: Przedszkole - Wydarzenia

7 maja nasze kochane przedszkolaki obchodziły święto Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji najmłodsze dzieci wraz z wychowawcą wybrały się ponownie z wizytą do szkolnej biblioteki. Tym razem celem wizyty było złożenie życzeń Pani bibliotekarce i wręczenie drobnego upominku przygotowanego przez dzieci. Tego dnia przedszkolaki dowiedziały się także co robi osoba pracująca w bibliotece. Poznały zasady jakie panują w tym miejscu, jak należy się tam zachowywać oraz co jest zabronione. Dzieci poznały drogę jaką przebywa książka spod pióra pisarza do rąk czytelnika. Maluchy świetnie bawiły się w przygotowanej w sali bibliotece. Mogły wypożyczać i zwracać książki, zakładać kartę biblioteczną, wcielać się w rolę Bibliotekarza. Starszaki wykonały piękne zakładki do książek.

Biblioteka – to miejsce, w którym możemy wypożyczyć książki, ale dla przedszkolaków to przede wszystkim miejsce magicznych spotkań z bohaterami bajek! Pielęgnujmy więc wspólne czytanie książek, zachęcajmy dzieci do korzystania z Biblioteki. Możliwość poznawania historii spisanych na książkowych stronach to przyjemność, wielka przygoda i prawdziwa podróż po krainie fantazji.