Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

DZIEŃ DRZEWA

czwartek 13.10.2022 r. | Kategoria: Przedszkole - Wydarzenia

W kalendarzu dodatkowych świąt przedszkolnych nie mogło oczywiście zabraknąć Dnia Drzewa. Dzieci kochają drzewa i las, dlatego zajęcia w tym dniu przypadły im szczególnie do gustu. Każdy z pewnością ma w pamięci takie drzewo, na które chętnie się wspina, ogląda przez okno, czyta pod nim książki latem, zbiera owoce lub takie które samodzielnie posadził. Przedszkolaki podczas zajęć dowiedziały się jak ważne są drzewa w życiu człowieka, zwierząt i całego ekosystemu, poznały różne gatunki drzew, ich owoce, liście. Niestety, drzewostany znikają w znacznie szybszym tempie niż są odtwarzane, dlatego warto od najmłodszych lat uświadamiać dzieci jak ważne i potrzebne są drzewa. Przedszkolaki wybrały się także na spacer do lasu gdzie mogły przytulić się do drzewa, aby zaczerpnąć pozytywnej energii w czystej postaci. Wszystkie sale przyozdobiły piękne prace plastyczne.