Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

Dzień Edukacji Narodowej

poniedziałek 23.10.2023 r. | Kategoria: Szkoła - Wydarzenia

Połowa października za nami… Dla edukacji jest to czas szczególny, ponieważ 14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Rok 2023 jest pod tym kątem szczególny, ponieważ mija właśnie 250 lat od utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klas czwartych przygotowali akademię pt. „Złote Przeboje”, podczas której zostały wyśpiewane, wytańczone, wyrecytowane oraz odegrane życzenia dla Dyrekcji, Nauczycieli, Pracowników Szkoły Podstawowej w Łękawicy. Nie zabrakło również rysu historycznego. Na scenie pojawili się Król Stanisław August Poniatowski oraz Hugo Kołłątaj, którzy wręczyli p. Dyrektor kaganek oświaty i życzyli wielu sił w tej doniosłej, edukacyjnej roli.