Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

niedziela 06.11.2022 r. | Kategoria: Przedszkole - Wydarzenia

W tym roku Dzień Postaci z Bajek obchodziliśmy 4 listopada. To święto, za każdym razem wzbudza w naszych przedszkolakach ogrom pozytywnych emocji. Dzieci uwielbiają wcielać się w bajkowe postacie, chętnie uczestniczą w grach i zabawach, słuchają czytane im bajki i baśnie. Bajki, czytane przez rodziców i nauczycieli są bardzo ważnym elementem rozwoju dziecka: uczą, dają rady i wskazówki, pozwalają marzyć, pobudzają wyobraźnię, pomagają zrozumieć świat. W tym dniu dzieci z poszczególnych oddziałów mogły uczestniczyć w bajkowych zabawach, śpiewały piosenki, malowały swoich ulubionych bohaterów, przebierały się, brały udział w konkursach, spacerowały w bajkowym korowodzie, tańczyły.