Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

Dzień postaci z bajek

czwartek 25.11.2021 r. | Kategoria: Przedszkole - Wydarzenia

„No, bo my lubimy bajki, wtedy, kiedy jest nam źle. My lubimy takie bajki, które dobrze kończą się…” Słowa tej piosenki dało się słyszeć w piątkowy poranek w całym naszym przedszkolu. To właśnie 5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Bajki i baśnie zwłaszcza te czytane z ilustracjami odgrywają niezwykle ważną rolę w życiu każdego dziecka. Uczą, dają rady, pobudzają wyobraźnie, przenoszą w świat fantazji, pozwalają marzyć. Dzieci ze wszystkich grup opowiadały o swoich ulubionych bajkowych bohaterach, mogły zaprezentować się w przyniesionych na ten dzień strojach. Wychowawcy grup przygotowali mnóstwo atrakcji: były zabawy z chustą animacyjną, zdjęcia w fotobudce Myszki Miki, zagadki z magicznymi kartami, przebieranie ziaren grochu i fasoli, projektowanie sukni Kopciuszka, układanie puzzli, czytanie bajek, korowód bajkowych postaci, wykonywanie bajkowych obrazków i kukiełek. Był to dzień pełen wrażeń.