Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

DZIEŃ ZIEMI

sobota 23.04.2022 r. | Kategoria: Przedszkole - Wydarzenia

22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi. W tym roku odbywał się pod hasłem: „Zainwestuj w naszą planetę”. Do wielkiego świętowania dołączyły nasze przedszkolaki, aby promować proekologiczne postawy wśród dzieci i dorosłych. W grupie 4 latków został zorganizowany ekologiczny pokaz mody. Dzieci zaprezentowały stroje wykonane z materiałów, które codziennie lądują w naszych domowych koszach (kartony, butelki, reklamówki, opakowania). Przedszkolaki chciały zaapelować o rozsądne robienie zakupów, segregowanie śmieci, o zachowanie postaw ekologicznych w codziennym życiu. Grupa starszaków obejrzała edukacyjny film na temat naszej planety. Dzieci dowiedziały się co naszej planecie pomaga, a co jej szkodzi. W pozostałych grupach zostały przeprowadzone zajęcia tematyczne. Maluszki zostały odznaczone orderem Przyjaciela Przyrody. Dzieci z wielkim sercem wykonały prace plastyczne. PAMIĘTAJMY: Ziemia to nasz dom, musimy być przyjaciółmi przyrody – ekologami i dbać o środowisko.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z ekologicznego pokazu mody- link poniżej:

https://drive.google.com/file/d/1HUs_nkIAhwPmVRcOqbyf9bv10hQ4FnZt/view?usp=sharing