Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

HOKUS POKUS- CZARY MARY

niedziela 04.12.2022 r. | Kategoria: Przedszkole - Wydarzenia

30 listopada przedszkolaki brały udział w andrzejkowych wróżbach i zabawach. Niegdyś wróżby były traktowane bardzo poważnie, dzisiaj podchodzi się do nich raczej z przymrużeniem oka. Niemniej jednak naszym najmłodszym dzieciom sprawiają wiele radości. Przedszkolaki wróżyły z wosku, poznawały imię przyszłego męża/ żony, rzucały monetą, układały buty do wyjścia, aby dowiedzieć się kto pierwszy stanie na ślubnym kobiercu, losowały kubeczki z wróżbą na przyszłość, odnajdywały szczęśliwe klucze, poznawały przyszłe zawody. Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, stał się też okazją do poznania naszych ludowych tradycji.