Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

Jeden dzień w historycznym Krakowie

sobota 08.06.2024 r. | Kategoria: Szkoła - Wydarzenia

Na początek przybiliśmy piątkę z wawelskim smokiem, który, jak na zawołanie, zionął ogniem. A potem ruszyliśmy, by na własnych nogach odkrywać historyczne zakątki dawnej stolicy Polski. Niesamowita Katedra na Wawelu, potem schodami w dół do krypt naszych władców i wieszczów, a potem znów schodami w górę, by zobaczyć potężny Dzwon Zygmunta z bliska. Dalej, ulicą Kanoniczą, najstarszą krakowską ulicą pełną historii i zabytkowych kamienic, przeszliśmy na Rynek i do Bazyliki Mariackiej, a powitał nas dźwięk trąbki krakowskiego hejnału. Z gołębiami nad głową, nie sposób było przejść obojętnie obok Sukiennic, a charakterystyczny pomnik Adama Mickiewicza, (zwanego przez mieszkańców Krakowa „Adasiem”), został uwieczniony na klasowej fotografii. Obowiązkowo, przeszliśmy ulicą Floriańską w stronę Barbakanu i Bramy Floriańskiej, na powrót zostawiając sklepiki z pamiątkami. Z upalnego centrum przejechaliśmy do Ogrodu Doświadczeń im. S. Lema, gdzie, jak to w ogrodzie – odpoczęliśmy, lecz drugi człon nazwy nie pozwolił na siedzenie w miejscu – tam doświadczyć można było niemal wszystkiego z wielu dziedzin nauki. Z Krakowa zabraliśmy ze sobą kilka kadrów i wspomnienia.