Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

Koncert dla Niepodległej

wtorek 14.11.2023 r. | Kategoria: Szkoła - Wydarzenia

10 XI 2023r., w przededniu Narodowego Święta Niepodległości, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie klas V przygotowali program artystyczny pod hasłem „Koncert dla Niepodległej”. Pieśniami patriotycznymi przeplatanymi krótkimi tekstami poetyckimi przypomnieli drogę Polski do niepodległości.

Dowiedli także, że słowo Ojczyzna ma wiele znaczeń i miłość do niej można okazywać na różne sposoby. Odświętny ubiór dzieci oddziałów przedszkolnych i uczniów wszystkich klas, a także powiewające w czasie śpiewanych piosenek biało- czerwone flagi wpłynęły na zbudowanie wyjątkowej atmosfery tego wydarzenia. 
  W czasie akademii zostały również ogłoszone wyniki konkursu literackiego „List do Ojczyzny”. I miejsce w kategorii uczniów klas IV i V zajął Paweł Raczek (V b), a w kategorii uczniów klas VI, VII i VIII- Oliwia Dudek (VI b). Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w tym konkursie udział.