Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

sobota 06.01.2024 r. | Kategoria: Laboratoria Przyszłości Projekty Szkoła - Wydarzenia

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej bardzo często i chętnie korzystają podczas zajęć z materiałów zakupionych w ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Podczas zajęć rozwijających często wykorzystywane są klocki – uczniowie lubią konstruować zgodnie z instrukcją, ale również często wykazują się bardzo dużą pomysłowością i wyobraźnią podczas samodzielnego konstruowania rożnych pojazdów i budowli, które można wprawiać w ruch. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się zestaw klocków LEGO EDUCACION dzięki któremu można poznać działanie niektórych praw fizyki. Uczniowie sięgają po klocki nie tylko podczas zajęć, ale również podczas dłuższych przerw, a ich prace są coraz bardziej pomysłowe i kreatywne, uczniowie chętnie współpracują podczas zabawy i nawzajem inspirują.

Podczas omawiania zjawisk pogodowych wykorzystywano zestaw SIŁA WIATRU i SIŁA WODY – konstruowanie wiatraka, czy stacji wodnej było okazją do poznania zjawisk przyrodniczych i fizycznych.

Wiele materiałów wykorzystywanych jest podczas działalności plastycznej i technicznej: m.in.: farby, kleje do papieru i tkanin, zestawy tkaninowe do zdobień, włóczki, kordonki, zestawy korali, kolorowe guziki, plastikowe igły. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali pompony, a z nich elfy czy mikołaje, zdobili piórniki z okazji Dnia Pluszowego Misia, malowali jesienne i zimowe prace plastyczne. Przed świętami uczniowie wykonywali kartki czy ozdoby świąteczne z wykorzystaniem guzików, koralików, drewnianych plastrów.  Dzięki tym zajęciom rozwijają swoją kreatywność, wyobraźnię, sprawność manualną, uczą się właściwego i bezpiecznego korzystania z narzędzi i materiałów.