Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

Laboratoria Przyszłości

czwartek 11.01.2024 r. | Kategoria: Laboratoria Przyszłości Projekty Szkoła - Wydarzenia

Uczniowie naszej szkoły w I semestrze na zajęciach dodatkowych korzystali ze sprzętów zakupionych w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. Tym razem pracowali z klockami GIGO. Dają one niemal nieograniczone możliwości budowy modeli urządzeń, tworzenia różnych maszyn przy użyciu podstawowych zasad nauki oraz inżynierii automatyki przemysłowej, takie jak: przenośnik taśmowy, pazur mechaniczny, itp. Dzięki silnikowi i pilotowi zdalnego sterowania modele mogą się poruszać. Zestawy pozwalają również uczyć się programowania w praktyce w środowisku S4A.

Dla pasjonatów robotyki i automatyki to świetna zabawa oraz możliwość rozwoju funkcji motorycznych, logicznych, kreatywności, myślenia przestrzennego oraz wyobraźni.