LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
poniedziałek 17.06.2024 r. | Kategoria: Szkoła - Wydarzenia
Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej w drugim półroczu bardzo często i chętnie korzystali podczas zajęć z materiałów zakupionych w ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Podczas zajęć rozwijających często wykorzystywane są zestawy klocków – uczniowie lubią konstruować zgodnie z instrukcją, ale również często wykazują się bardzo dużą pomysłowością i wyobraźnią podczas samodzielnego konstruowania rożnych pojazdów i budowli, które można wprawiać w ruch.
W drugim półroczu wykazali się bardzo dużą pomysłowością podczas konstruowania wymyślonych instalacji do uprawiania sportów zimowych, z klocków powstał piękny ogród z wiosennymi kwiatami. Podczas omawiania różnych zjawisk pogodowych czy tematyki ekologicznej budowali wiatraki, młyny, elektrownie wodne. Klocki wykorzystano również podczas zajęć matematycznych, szczególnie dobrze się sprawdziły podczas nauki mnożenia i dzielenia. Uczniowie mogli ilustrować za ich pomocą działania matematyczne. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się zestaw klocków LEGO EDUCACION dzięki któremu można poznać działanie niektórych praw fizyki. Uczniowie sięgają po klocki nie tylko podczas zajęć, ale również podczas dłuższych przerw, zajęć świetlicowych, a ich prace są coraz bardziej pomysłowe i kreatywne, uczniowie chętnie współpracują podczas zabawy i wzajemnie inspirują.
Wiele materiałów wykorzystywanych jest podczas działalności plastycznej i technicznej: m.in.: farby, kleje do papieru i tkanin, zestawy tkaninowe do zdobień, włóczki, kordonki, zestawy korali, kolorowe guziki, plastikowe igły. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali wiele prac plastyczno-technicznych, m.in.: wiosenne kwiaty, drzewa, tęcze, wielkanocne dekoracje, upominki dla rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzięki tym zajęciom rozwijają swoją kreatywność, wyobraźnię, sprawność manualną, uczą się właściwego i bezpiecznego korzystania z narzędzi i materiałów.

































