Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

Laboratoria przyszłości

czwartek 19.01.2023 r. | Kategoria: Laboratoria Przyszłości Projekty Szkoła - Wydarzenia

W styczniu uczniowie klas I- III w ramach zajęć rozwijających „ Laboratoria przyszłości” realizowali zajęcia pod wspólnym tytułem „Malowanie na tkaninie” . Klasy wykorzystując materiały plastyczne z projektu (farby, pisaki, kleje oraz lniane akcesoria w postaci kosmetyczek, woreczków, czapek lub własnoręcznie wykonanych podkładów malarskich) wykonały zadania z zaangażowaniem i starannością, poznając nowy sposób wykonania pracy plastycznej.

Podczas zajęć uczniowie:

  • rozwijali umiejętności manualne i wrażliwość estetyczną;
  • poznali nową technikę i obserwowali efekty jej wykonania;
  • rozwijali swą kreatywność, poczucie własnej wartości, umiejętność skupienia na zadaniu.

Mimo początkowych obaw, realizacja zadania sprawiła uczniom wiele radości, a efekty dały im poczucie zadowolenia i satysfakcji.