Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

poniedziałek 27.02.2023 r. | Kategoria: Laboratoria Przyszłości Projekty Szkoła - Wydarzenia

W lutym w ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI uczniowie klas I-III brali udział w zajęciach rozwijających pod wspólnym tytułem Barwy zimne – tworzenie kompozycji otwartych, zamkniętych, martwa natura, zimowy pejzaż.

Uczniowie poznali i wykorzystali w swojej twórczości ciastolinę, którą wykonali samodzielnie i zabarwili ją farbami, które również wykorzystali do stworzenia pięknych zimowych pejzaży, przedstawienia miasta nocą. Do tych prac również wykorzystali kolorową włóczkę i klej.

             Podczas zajęć uczniowie:

            -poznali gamę barwną zimną;

            -doskonalili umiejętność koncentracji uwagi i skupienia na danym zadaniu;

            -odkrywali swoje talenty i rozwijali zainteresowania;

            -uczyli się poprzez eksperymentowanie i zdobywali w ten sposób praktyczne umiejętności ;

            -kształtowali umiejętność zgodnej współpracy oraz pomocy koleżeńskiej;

            -dobrze się bawili.

Chociaż  wykonanie ciastoliny i zabarwianie jej farbami, czy też przyklejanie włóczki jest dość trudną sprawą, uczniowie bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem wykonywali te  zadania. Mieli przy tym wiele radości. Widać, że te zajęcia bardzo podobały się dzieciom, a niektóre z nich stają się dobrym  pomysłem na spędzanie wolnego czasu w domu.