Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

Laboratoria Przyszłości

czwartek 27.04.2023 r. | Kategoria: Laboratoria Przyszłości Projekty Szkoła - Wydarzenia

W kwietniu klasy I-III w ramach zajęć rozwijających „Laboratoria przyszłości” realizowały zajęcia pod wspólnym tytułem „Poznanie siły wiatru, wody, zjawisk fizycznych”. Uczniowie podczas zajęć wykorzystywali zestawy konstrukcyjne zakupione w ramach projektu pozwalające na zgłębienie wyżej w/w zagadnień. Podczas konstruowania z gotowych elementów musieli czytać instrukcję jak wykonać wiatraki. Zadanie to wykonali z sukcesem. Oglądali też filmy edukacyjne na w/w temat.
Podczas pracy dzieci rozwijały swoje zainteresowania zjawiskami fizycznymi zachodzącymi w przyrodzie; – kształciły swoją wyobraźnię; – zgodnie współpracowały, a przede wszystkim dobrze się bawiły.