Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

„Laboratoria Przyszłości”

czwartek 01.09.2022 r. | Kategoria: Projekty Szkoła - Wydarzenia


O programie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

"Laboratoria Przyszłości" w Szkole Podstawowej im. bł. o. Michała Tomaszka w Łękawicy

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” nasza placówka otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych w łącznej wysokości 84 600 złotych.
Zakupiono m.in. 
- drukarkę 3D,
- długopisy 3D,
- wysokiej jakości aparat fotograficzny wraz z akcesoriami,
- zestaw z mikrokontrolerem,
- zestawy mikrofonów,
- wyrzynarkę stołową do drewna, 
- różnego rodzaju zestawy klocków konstrukcyjnych,
- klocki - roboty,
- zestaw do programowania,
- pomoce dydaktyczne do pracowni fizycznej i matematycznej,
- różnego rodzaju rzeczy do samodzielnego zdobienia (czapki, skarpety, latawce, woreczki, piórniki).
- zestawy do zdobienia,
- zestawy do robótek ręcznych,
materiały plastyczne i techniczne. 

Zakupione wyposażenie wykorzystane zostanie do prowadzenia zajęć edukacyjnych dla dzieci przy użyciu najnowszych technologii w ramach programu „Laboratoria przyszłości” oraz doposażenia i unowocześnienia bazy szkolnej.