Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

Międzynarodowy Dzień Matematyki w klasie 3a

poniedziałek 15.03.2021 r. | Kategoria: Szkoła - Wydarzenia

12 marca 2021 roku w klasie IIIa odbył się drużynowy konkurs matematyczny. Został on zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Matematyki przypadającego na 14 marca. Uczniowie poprzez ruch i zabawę doskonalili swoje umiejętności matematyczne oraz integrowali się w osiągnięciu jak najlepszego wyniku. Wśród aktywności matematycznych realizowanych tego dnia znalazły się między innymi: zabawa “Ja mam, kto ma?”, obliczanie sum i różnic oraz szukanie wyniku, układanie iloczynów w porządku malejącym i odczytywanie hasła, wyścigi matematyczne, obrazkowe sudoku oraz układanie na macie edukacyjnej zakodowanych obrazków. Wiele emocji przysporzyła drużynom gra planszowa połączona z rozwiązywaniem zagadek. Nie zabrakło też matematycznej wersji multimedialnej gry typu escape room, która jest wyjątkowo atrakcyjną i bardzo lubianą przez uczniów klasy IIIa formą nauki. To był pełen emocji i dobrej zabawy dzień, podczas którego dzieci mogły się przekonać, że matematykę da się lubić!