Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

“Mogę! Zatrzymać smog- przedszkolaku złap oddech” ZAJĘCIA oddział I i II

piątek 26.02.2021 r. | Kategoria: Przedszkole - Wydarzenia

W ramach kampanii społeczno – informacyjnej “Mogę! Zatrzymać smog- przedszkolaku złap oddech”, w dwóch grupach dzieci najmłodszych, zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne. Celem zajęć było podniesienie świadomości ekologicznej dzieci. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. co to jest smog, jak zanieczyszczone powietrze wpływa na nasze zdrowie, co możemy zrobić aby nasza planeta była „zdrowa”. Dzieci wysłuchały także opowiadania o Smoku i Smogu, wykonały piękne prace plastyczne, zaprezentowały swoje umiejętności i wiedzę z zakresu ekologii. Wykonana przez nauczyciela makieta układu oddechowego pozwoliła zrozumieć dzieciom, że jakość powietrza jakim oddychamy wpływa na nasze zdrowie i cały organizm człowieka.