Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

Obcowanie ze sztuką

niedziela 10.12.2023 r. | Kategoria: Szkoła - Wydarzenia

„Teatr jest aktywną refleksją nad samym sobą” /Novalis/

6 grudnia uczniowie klas czwartych i piątych wraz z opiekunami udali się do Teatru Rozrywki w Chorzowie na polską premierę włoskiego musicalu „Pinokio”.

Barwna opowieść o przygodach niesfornego pajaca zachwyciła wszystkich scenami zbiorowymi, choreografią, muzyką i pięknymi kostiumami. To wdzięczny, rozśpiewany i roztańczony familijny spektakl przekazujący mądre przesłanie zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Piękna podróż ku człowieczeństwu przez rzeczywistość nasyconą magią. Sztuka spodobała się zarówno młodszym widzom, jak i starszym, którzy na nowo chcą odkrywać smak dzieciństwa.

Wizyta w teatrze i obcowanie ze sztuką uwrażliwiają na piękno słowa, muzyki, dają radość, uczą kultury teatralnej. Była to znakomita lekcja kształtowania wyobraźni, wrażliwości i estetyki.