Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

„Pączek dla Wiktorka”

czwartek 10.02.2022 r. | Kategoria: Szkoła - Wydarzenia

Stowarzyszenie „Szeroka” wraz z Gminą Łękawica, Kołami Gospodyń Wiejskich z Łękawicy, Okrajnika, Łysiny, Kocierza Moszczanickiego oraz Kocierza Rychwałdzkiego, włączyli się w akcję charytatywną „Pączek dla Wiktorka”, która odbędzie się 20 lutego 2022 r. W tym dniu zostaną zorganizowane kwesty parafialne, podczas których będzie można nabyć pączki, faworki i inne  domowe wypieki. Wolontariusze będą kwestować po mszach świętych przed kaplicą w Kocierzu Rychwałdzkim i w Okrajniku oraz przed Kościołem Parafialnym w Łękawicy. W godz. od 13.00 do 19.00 słodkości będzie można nabyć w Centrum Usług Społecznościowych w Łękawicy (budynek OSP).
Wiktorek z Węgierskiej Górki walczy o życie z rdzeniowym zanikiem mięśni. Ratunkiem dla niego jest terapia genowa, na którą wciąż brakuje ponad 4 mln zł. Dochód z akcji charytatywnej zostanie przekazany na leczenie Wiktorka.

Serdecznie zachęcamy Państwa do wsparcia inicjatywy.