Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

Pierwszy dzień jesieni

poniedziałek 27.09.2021 r. | Kategoria: Przedszkole - Wydarzenia

23 września nasze przedszkolaki przywitały Panią Jesień. Wystrojona, kolorowa, z koszem pełnym darów, od rana odwiedzała dzieci w poszczególnych grupach. Wizyta gościa wywołała na wszystkich buziach szczery uśmiech. Były wspólne tańce, zabawy, kosztowanie owoców i warzyw. Dzieci wykonały prace plastyczne o tematyce jesiennej, dowiedziały się także dlaczego liście zmieniają kolor, jak zwierzęta przygotowują się jesienią na nadejście zimy. Młodsze dzieci zaśpiewały dla Pani jesieni piosenki „Poszła Ola na spacerek”, „Malowała jesień”, utrwalały również nazwy kolorów podczas wspólnych zabaw z chustą animacyjną. Starszaki natomiast przygotowały witaminowy poczęstunek, wykazały się także niezwykłymi umiejętnościami matematycznymi.