Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

środa 23.03.2022 r. | Kategoria: Przedszkole - Wydarzenia

„Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno! Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!”

     W dniu 21 marca nasze przedszkolaki świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystość powitania Wiosny rozpoczęła się już z samego rana. Dzieci przystrajały Marzannę,  przygotowywały wiosenne opaski, śpiewały piosenki, wykonywały kwiaty z bibuły. Przedszkolaki dowiedziały się o starym zwyczaju topienia zimowej panny, rozmawiały o zwiastunach wiosny i marcowej pogodzie. Każda z grup wybrała inny sposób pożegnania Pani Zimy: najmłodsze dzieci wybrały się wraz ze swoją Marzanną na poszukiwanie wiosennej sukienki, 4 latki zdecydowały, że wyślą „Zimę”  na Antarktydę, starszaki utopiły swoją kukłę w rzece, następnie radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie niosąc przystrojone gaiki. Jesteśmy przekonani, że starania naszych kochanych przedszkolaków sprawią, że wiosna ogrzeje nas ciepłymi promykami słońca.