Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

POMAGAMY I MY

poniedziałek 11.04.2022 r. | Kategoria: Szkoła - Wydarzenia

Współczesna szkoła realizuje wiele zadań. Jednym z ważniejszych, a może najważniejszym, jest uwrażliwianie na potrzeby innych, uświadamianie, że pomagając, dajemy świadectwo naszego człowieczeństwa.

Kierując się tym założeniem, społeczność Zespołu Szkół w Łękawicy przez dwa tygodnie marca br. uczestniczyła w akcji „Pomóżmy i my” koordynowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu. Zbierano artykuły spożywcze, środki czystości, słodycze, a także – w drugim tygodniu akcji – środki opatrunkowe. Uczniowie naszej szkoły, a także przedszkolaki, wykazali się wyjątkową hojnością. Pragniemy bardzo gorąco podziękować tym wszystkim dzieciom, które zaangażowały się w akcję. Podziękowania kierujemy również do rodziców naszych wychowanków, bo tylko dzięki ich finansowemu wsparciu zbiórka mogła przynieść tak wymierny efekt. DZIĘKUJEMY!

Znaczna część zebranych artykułów za pośrednictwem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Czernichów trafiła do ukraińskich uchodźców, a pozostała część i środki opatrunkowe zostały przekazane przez nauczyciela naszej szkoły księdzu Witalijowi Kaszczukowi proboszczowi parafii Św. Ducha w Winnicy w środkowej Ukrainie.

Zdajemy sobie sprawę, że zebrane przez nas dary to kropla w morzu potrzeb, ale ważny jest każdy gest. Każda, nawet najmniejsza pomoc jest doceniana, bo to wyraz naszej wrażliwości i solidarności z potrzebującymi.

Jesteśmy dumni, że udało nam się zdać egzamin z empatii, że wspólna działania dzieci, rodziców i nauczycieli przyniosły tak wspaniałe owoce. Po raz kolejny udowodniliśmy, że umiemy i chcemy dzielić się z innymi, że nie potrafimy przejść obojętnie obok pokrzywdzonych, że nie tylko mówimy o pomocy, ale bezinteresownie ją niesiemy.