Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

POWITANIE WIOSNY W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

wtorek 21.03.2023 r. | Kategoria: Szkoła - Wydarzenia

21 marca 2022r. uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej w barwnym korowodzie powitali WIOSNĘ. Po długiej zimie, z utęsknieniem wyszliśmy na spacer ulicami naszej miejscowości, aby kolorowymi gaikami i kwiatami powitać tak długo wyczekiwaną wiosnę. Zachmurzone niebo nie zniechęciły do wycieczki, teraz gdy zimę już pożegnaliśmy, to na pewno Wiosna odwdzięczy nam się piękną, słoneczną aurą.
„Pannę Marzannę, symbol mroźnej zimy, jak każe tradycja zaraz przegonimy” – tak mówi tradycja, ale nasi uczniowie zgodnie uznali, że dobro naszej pięknej przyrody jest najważniejsze i nie warto rzucać do rzeki nawet najbardziej ekologicznej Marzanny. Decyzja była słuszna, bo po przyjściu most w naszej rzece Kocierzance pływały dzikie kaczki, które mogliśmy obserwować.
Teraz tylko czekamy jak wiosna rozgości się u nas na dobre i codziennie będziemy mogli podziwiać jej uroki.