Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

POZNAJEMY UROKI NIEDALEKIEJ PSZCZYNY

wtorek 16.11.2021 r. | Kategoria: Szkoła - Wydarzenia

28.09.2021r. klasy Vb oraz VIIa odbyły ciekawą podróż do niedalekiej Pszczyny, aby odwiedzić przepiękne Muzeum Zamkowe – historyczną posiadłość księżnej Daisy von Pless. Podążając przez komnaty i słuchając nagrań opisujących ich wystrój, można było choć troszkę poznać zwyczaje, tradycję i mentalność hrabiny Daisy.

W promieniach wrześniowego słońca nasi uczniowie podążali ścieżkami urokliwego, pszczyńskiego parku, delektując się różnorodnymi barwami jesieni. Odwiedzili również Zagrodę Wsi Pszczyńskiej. Pobyt w skansenie uzmysłowił naszym młodym podopiecznym, jak szybko płynie czas oraz jak istotną rolę w ich życiu odgrywa postęp technologiczny.

Na koniec uczniowie miło spędzili czas na pszczyńskim rynku. Oby więcej takich dni!