Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

ŚLEMY ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

środa 29.12.2021 r. | Kategoria: Szkoła - Wydarzenia

Zwyczaj wysyłania kartek świątecznych zawierających Bożonarodzeniowe życzenia wydaje się powoli zapominanym. Aby podtrzymać tę tradycję, zdecydowaliśmy się na mini projekt. Pod artystycznym okiem pani od plastyki uczniowie przygotowali piękne, unikatowe kartki. Dbając nie tylko o formę, ale także o treść, napisali życzenia świąteczne do swoich rówieśników z trzech polskich szkół.

Klasa IVb wysłała kartki do Szkoły Muzycznej im.Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Klasa Vb pozdrowiła świątecznie uczennice i uczniów ze Szkoły Podstawowej im.P. Maciejowskiej w Bytomiu. Siódmoklasiści życzyli wszystkiego dobrego rówieśnikom ze Szkoły Podstawowej im. J.Korczaka w Bronowicach.

Przygotowanie kartek, losowanie konkretnego odbiorcy, pisanie  życzeń sprawiło uczniom dużo radości. Jednak największy uśmiech pojawił się, kiedy otrzymali odpowiedź.

Postaramy się nadal kultywować tę tradycję.