Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

Szlakiem Orlich Gniazd

poniedziałek 13.06.2022 r. | Kategoria: Szkoła - Wydarzenia

10 czerwca w godzinach porannych uczniowie klas 5a, 6 i 8b wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Ogrodzieńca i Ojcowa.

W radosnej atmosferze pokonywali kolejne kilometry, zbliżając się do celu wyprawy. Po długiej podróży przywitał ich Ogrodzieniec: ruiny zamku, widoczne z daleka, zachwyciły każdego. W sercu tego wspaniałego miejsca uczniowie wysłuchali ciekawej opowieści, przedstawionej przez przewodnika wycieczki. Po krótkiej lekcji historii, w jeszcze lepszych nastrojach, przejechali na teren Ojcowskiego Parku Narodowego, by podziwiać wzniesiony na skale zamek w Pieskowej Skale, a nieopodal niego Maczugę Herkulesa. Przejeżdżając do kolejnego miejsca wyprawy, każdy mógł podziwiać magiczne okolice Ojcowa, ciekawe formacje skalne, jak również, przepiękną Kaplicę „Na Wodzie”. Ostatnim punktem wycieczki był spacer po Ojcowskim Parku Narodowym w kierunku Jaskini Łokietka. Po zwiedzeniu tej imponującej groty grupa zeszła pod Bramę Krakowską.

Zmęczeni, ale szczęśliwi, wszyscy w późnych godzinach wieczornych wrócili do Łękawicy.