Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

czwartek 02.11.2023 r. | Kategoria: Szkoła - Wydarzenia

31 października odbyło się w naszej szkole podsumowanie działań związanych z przystąpieniem do konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Na hali sportowej został zorganizowany turniej wiedzy o bezpieczeństwie dla klas 1-3. Uczniowie zmagali się w wielu konkurencjach plastycznych, sprawnościowych i  quizach. Wszystkie klasy wykazały się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie znakomicie poradzili sobie z rozpoznawaniem znaków drogowych, prawidłowym przechodzeniem przez pasy, znajomością numerów alarmowych, torem przeszkód. W jury zasiedli zaproszeni goście: Wójt Gminy Łękawica Pan Tadeusz Tomiczek, Pani Dyrektor Barbara Wnętrzak, Policjanci z wydziału ruchu drogowego żywieckiej komendy: Pan naczelnik – podinspektor Adam Gołąbek oraz Pani aspirant Jolanta Frydel. Jury podczas tego spotkania rozstrzygnęło także konkurs Zaprojektowanych odblasków- przyznano nagrody.  Pan wójt rozdał dzieciom odblaski, aby zwiększyć ich bezpieczeństwo i widoczność na drodze.

Wyniki konkursu „Zaprojektuj swój odblask”

Miejsce 1- Aniela Mika   kl. 1b

Miejsce 2- Maria Gach   kl. 3a

Miejsce 3- Michał Cengiel kl. 3 b

Gratulujemy!