Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

Warsztaty Fabryki Kreatywności w kl. I a i I b

wtorek 27.12.2022 r. | Kategoria: Szkoła - Wydarzenia

Pachnące, kolorowe mydełka od zawsze były dla dzieci elementem zabaw podczas kąpieli. Warsztaty Fabryki Kreatywności pokazały dzieciom, iż powszechnie znane mydło, może nie tylko stanowić atrybut czystości, ale również stać się niepowtarzalnym, pachnącym dziełem sztuki.

Uczniowie klasy 1a  i 1b poznali sposób wykonania mydła. Obserwowaliśmy proces rozgrzewania bezbarwnych brył gliceryny w specjalnym naczyniu. Zajęcia były bardzo atrakcyjne dla dzieci i polegały na samodzielnym wykonaniu przez dzieci pachnących, kolorowych kostek. Do wyboru miały kilkanaście wzorów mydełek, wspaniałe owocowe i kwiatowe zapachy, ozdoby w postaci ziarenek kawy, migoczących cekinów, które zatapiały w swoim mydełku. Każdy uczestnik podczas warsztatów wykonał dwa mydełka o różnych kształtach, zapachach i kolorach. W czasie zastygania mydełek, prowadzący warsztaty – Pan Przemysław Gąsiorek – zaprezentował uczniom kilka eksperymentów z użyciem artykułów codziennego użytku.

Każdy zabrał ze sobą dwa, pięknie zapakowane mydełka, które mogą posłużyć jako prezent dla najbliższych.