Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

Wirtualny pokaz EKO mody w klasie 2b

czwartek 06.05.2021 r. | Kategoria: Szkoła - Wydarzenia

Ekologia to ważna sprawa. Wiedzą o tym wszyscy, ale najbardziej świadomi są tego uczniowie. W czasie zdalnego nauczania, podsumowaniem zajęć związanych z ochroną przyrody był „Wirtualny pokaz eko mody”.
Dzieci prezentowały stroje, które wykonały wspólnie z rodzicami w domu. Stroje powstały z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np. kartony, worki, gazety, butelki plastikowe, folia spożywcza itp. Małe ekomodelki i ekomodele prezentowali na klasowym, wirtualnym wybiegu swoje “ekokreacje”. Na pokazie można było zobaczyć strój ekologiczny rycerski, wieczorowo-wizytowy, balowy, itp. Ciekawymi dodatkami były nakrycia głowy, biżuteria i buty z surowców wtórnych. To była świetna zabawa.
Ekologia to sprawa nie tylko ważna, ale okazuje się, że i modna – także w dosłownym znaczeniu.