Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

WIZYTA RATOWNIKA MEDYCZNEGO

środa 07.12.2022 r. | Kategoria: Przedszkole - Wydarzenia

7 grudnia nasze przedszkolaki odwiedził Ratownik Medyczny- Pan Dawid. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda cały jego strój, szczególnym zainteresowaniem cieszyła się kamizelka, którą dzieci mogły przymierzyć. Pan Dawid w niezwykle ciekawy sposób opowiedział o swojej pracy, zaprezentował zawartość wielkiej torby ratunkowej, omówił procedurę udzielania poszkodowanemu pierwszej pomocy, uczył jak należy się zachować do momentu przyjazdu karetki pogotowia i jak położyć poszkodowanego w bezpiecznej pozycji. Dzieci obserwowały w jaki sposób wykonuje się resuscytację. Same także mogły spróbować swoich sił w ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy na fantomie. Pan Dawid zaprezentował także bezpieczne przenoszenie poszkodowanego na noszach. W drugiej części spotkania dzieci poznały działanie stetoskopu, mogły również poćwiczyć bandażowanie kończyn i zakładanie opatrunku. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały kolorowy plasterek i medal Małego Ratownika. Dziękujemy Panu Dawidowi za to spotkanie i za ogrom wiedzy, którą się z nami podzielił.