Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

Wspomnienia z Krakowa

niedziela 21.05.2023 r. | Kategoria: Szkoła - Wydarzenia

18 maja klasy 6a i 6b wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Pierwszym punktem tej interesującej podróży była wizyta w Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Każdy miał przyjemność zwiedzić wystawę przyrodniczą, zagościć w Instytucie Geologii oraz wysłuchać niesamowitej opowieści – „Jak powstała Ziemia”. Następnie cała grupa wraz z przewodnikiem odbyła spacer po historycznym i jakże klimatycznym centrum miasta: Wawel, ul. Grodzka, Kościół św. Andrzeja, barokowy Kościół św. Piotra i Pawła, Rynek, Sukiennice, Kościół Mariacki.

Po wizycie w Kościele Mariackim, gdzie młodzież wysłuchała jego niesamowitej historii, wszyscy udali się do Podziemi Rynku. W tym nietuzinkowym miejscu poznali historię Krakowa.

W godzinach wieczornych szóstoklasiści z nowym bagażem wspomnień i doświadczeń wrócili do Łękawicy.