Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

Wycieczka do Zakopanego

środa 08.06.2022 r. | Kategoria: Szkoła - Wydarzenia

8 czerwca uczniowie klasy VIIIa  wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Zakopanego, by odpocząć od codzienności szkolnej i odreagować stres w pięknych okolicznościach tatrzańskiej przyrody. Wyjechali kolejką na Gubałówkę, jednego z najpopularniejszych  szczytów górujących nad miastem. Przeszli trasą spacerową, zobaczyli drewnianą kaplicę pod Wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z którą wiąże się ciekawa historia. Następnie zwiedzili Zakopane. Zobaczyli m.in.: Wielką Krokiew, najsłynniejszą polską skocznię narciarską oraz Stary Cmentarz na Pęksowym Brzysku, uznany za obiekt zabytkowy, na którym spoczywają ludzie zasłużeni dla Zakopanego i Podhala oraz polskiej kultury narodowej (m.in. Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Kornel Makuszyński, Stanisław Witkiewicz). Spacerowali po  Krupówkach, gdzie zaopatrzyli się w pamiątki dla bliskich. Zobaczyli również zabytkową kaplicę na Jaszczurówce zaprojektowaną przez Stanisława Witkiewicza.
Mimo, iż rano pogoda była niesprzyjająca,  humory dopisywały uczestnikom wycieczki. Pełni pozytywnych wrażeń wrócili do Łękawicy.