Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

Wycieczka klasy Ia i Ib

wtorek 13.06.2023 r. | Kategoria: Szkoła - Wydarzenia

Wycieczki szkolne to dla uczniów świetna zabawa oraz okazja do zdobycia nowych doświadczeń. 12 czerwca uczniowie klas 1a i 1b wraz z opiekunami udali się na swoją pierwszą szkolną wycieczkę. Początkowym etapem podróży był spacer po parku miejskim w Żywcu, gdzie prowadzone były obserwacje przyrodnicze. Jednak celem głównym wycieczki była Chlebowa Chata w miejscowości Górki Małe. Na miejscu uczniowie wzięli udział w warsztatach dotyczących życia pszczół, etapów pieczenia chleba, robienia masła. Mieli możliwość samodzielnie przygotować podpłomyki i degustować lokalne przysmaki – miód, masło i pyszną kawę zbożową.. Największym zainteresowaniem uczniów cieszyło się zwiedzanie zabytkowej stodoły pełnej maszyn, narzędzi gospodarskich i rolniczych dawnej wsi polskiej. Było też ognisko, pieczenie kiełbasek oraz czas na aktywność ruchową.