Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

WYJAZD DO WADOWIC – KLASY II

czwartek 23.11.2023 r. | Kategoria: Szkoła - Wydarzenia

„Brzechwolandia to kraina szczęśliwości,

w Brzechwolandii tylko uśmiech zawsze gości,

Brzechwolandia uczy, bawi nas,

w Brzechwolandii  można miło spędzić czas.”

22 listopada 2023 roku uczniowie klas II wybrali się Wadowickiego Centrum Kultury na  przedstawienie teatralne pt.: „Brzechwolandia”. Spektakl w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia był okazją do przypomnienia sobie znanych wierszy Jana Brzechwy, takich jak: „Leń” „Skarżypyta” „Samochwała” „Atrament” „Globus” „Znaki przestankowe”. To wspaniała kraina, którą wszyscy powinniście poznać. Powodów jest wiele. Po pierwsze dzięki niej można zapomnieć o wszystkich zmartwieniach, przenieść się w kolorowy świat marzeń, pełen radości i muzyki. Po drugie „Brzechwolandia”  uczy, jak powinno się w życiu postępować. Często przecież zapominamy o dobrym zachowaniu w domu czy w szkole. Udział w spektaklu sprawił naszym uczniom wiele radości.

Po spektaklu, pospacerowaliśmy po wadowickim rynku i wybraliśmy się tam do słynnej wadowickiej cukierni na papieskie kremówki, które zaskoczyły nas wyjątkowym smakiem, a w samej cukierni mogliśmy obejrzeć również zdjęcia rodzinne Świętego Jana Pawła II.