Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

Andrzejki w klasach I – III

piątek 03.12.2021 r. | Kategoria: Szkoła - Wydarzenia

Uczniowie klas I-III brali udział w klasowych andrzejkach. Poznawaliśmy tradycje ludowe i przysłowia związane z andrzejkami i katarzynkami. Największą atrakcją były wróżby, te tradycyjne i nieco bardziej nowoczesne, dzięki którym mogliśmy poznać przyszłość. Wiemy, np.: kto będzie bogaty, kogo będziemy podziwiać kiedyś w telewizji lub na scenie, kto pojedzie  w daleką podróż, kto przyniesie nam listy albo naprawi zepsuty samochód. Wiemy nawet, kto                   w przyszłości będzie dyrektorem naszej szkoły albo wójtem naszej gminy. Niektórzy polecą  w kosmos, pojadą w daleką podróż, zostaną wybitnymi naukowcami, albo zjedzą obiad  z prezydentem. Było wiele śmiechu i zaskoczenia. Oczywiście wszystko traktujemy z przymrużeniem oka, ale na pewno nie jeden marzy, aby wróżba się spełniła.