Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

poniedziałek 20.11.2023 r. | Kategoria: Szkoła - Wydarzenia

20 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Z tej okazji Samorząd Szkolny zorganizował plebiscyt na Królową lub Króla Życzliwości, czyli osobę zawsze miłą, pomocną, szanującą innych, grzeczną. Choć w klasach z pewnością takich uczniów jest więcej, to ten zaszczytny tytuł udało się zdobyć uczniom z największą ilością głosów uzyskanych od rówieśników. Udekorowano ich złotą koroną, a w nagrodę otrzymali słodki upominek. Wszystko w rytmach rozbrzmiewającej w szkole muzyki.

Na szkolnym korytarzu uczniowie otrzymali również do dyspozycji arkusz papieru, na którym przez cały dzień podczas przerw mogli zapisywać cytaty oraz hasła związane z Dniem Życzliwości. Pod koniec dnia wielki arkusz został zapełniony miłymi słowami oraz sentencjami, z których wynikał główny morał: „Życzliwym człowiekiem warto być nie tylko od święta!”