Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI 

czwartek 30.03.2023 r. | Kategoria: Laboratoria Przyszłości Projekty Szkoła - Wydarzenia

            W marcu  uczniowie klas I – III brali udział w zajęciach, podczas których konstruowali pojazdy, maszyny i roboty, wykorzystując zakupione  w ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI  różnorodne zestawy klocków. Celem tych zajęć było rozwijanie wyobraźni przestrzennej podczas konstruowania z klocków bez wykorzystania instrukcji. Uczniowie projektowali i konstruowali według własnych pomysłów. Modele, które tworzyli można obejrzeć na fotografiach. Widać, że podczas pracy mali konstruktorzy pobudzali swoją kreatywność, a przy tym wspaniale współpracowali w zespołach, razem poszukując ciekawych rozwiązań.