Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

Międzynarodowy Dzień Ziemi

niedziela 23.04.2023 r. | Kategoria: Szkoła - Wydarzenia

Na spore uznanie zasługuje akcja Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Wolontariatu związana z Międzynarodowym Dniem Ziemi.     Grupa ponad czterdziestu uczniów z klas IV-VIII wzięła udział w sprzątaniu terenu wokół  Zespołu Szkół w Łękawicy oraz ulic przylegających do placówki. W piątkowe popołudnie, po godzinach lekcyjnych, chętni uczniowie zgromadzili się przed szkołą, aby wyrazić swoją troskę o przyrodę. W promieniach wiosennego słońca oczyściliśmy – tak ważny dla nas na co dzień – teren. W czasach, kiedy tak bardzo propaguje się dbanie o  naturę, uważamy, że było to działanie WAŻNE i  NIEZBĘDNE. Akcja spotkała się ze szczerym uznaniem Wójta Gminy i Przewodniczącego Rady Gminy, od których nasi uczniowie otrzymali słodki upominek. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie.