Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

środa 26.10.2022 r. | Kategoria: Szkoła - Wydarzenia

21 października uczniowie klas I wybrali się z wizytą do biblioteki szkolnej. Pani bibliotekarka – Maria Walatek, przywitała serdecznie uczniów, zapoznała ich z biblioteką, pracą bibliotekarza, zasadami zachowania się w bibliotece, korzystania z księgozbioru. Podczas pogadanki uczniowie wspólnie ustalili zasady dbania o wypożyczone książki i podręczniki. Na koniec uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie wzorowego czytelnika. Uczniowie dostali pamiątkowe dyplomy, książeczki, zakładki do książek oraz zabawki niespodzianki. Odtąd pierwszoklasiści są pełnoprawnymi czytelnikami naszej biblioteki i mamy nadzieję, że dla każdego z nich książka będzie przyjacielem.